Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   21/05/2012

   Akıllı şehirlere akıllı yaklaşım sürdürülebilirliği artırır

   İşbirliği, entegrasyon optimum hale getirilmiş kaynakları ve altyapıyı etkinleştirir
   intelligent-approach-img  

   Yalnızca Dünya yüzeyinin %2’sini kaplamakla birlikte, şehirler dünya nüfusunun %50’sini ağırlar, küresel CO2 emisyonlarının %80’ini ortaya koyar ve küresel enerjinin %75’ini tüketir. 300 milyondan fazla kişinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde şehirlere taşınacağı ön görülmektedir. Daha yeni ekonomilerde, bu büyük artış kaynaklar ve mobiliteye yönelik artan talep gelişmesine neden olacaktır. Eskiyen altyapı ve finansal kısıtlamalar gelişmiş ekonomilerin sınırlarını zorlamaktadır. Çekciliği ve rekabeti çekmek veya elde tutmak için— hayatta kalmak için—şehirlerin akıllı hale gelmesi gereklidir.

   Avantajlara enerji tasarrufu ve iyileşmiş yaşam kalitesi dahildir.

   Schneider Electric şehirlerin yalnızca akıllıdan daha fazlası olması gerektiğine inanır. Çevre dostu, verimli, yaşanabilir tek kelimeyle sürdürülebilir olmalıdır. Avantajlar şunları içerir:

   • Daha iyi bilgi paylaşımı, aksamalarda esneklik, şehir sistemleri üzerinde control
   • Azaltılmış karbon emisyonu, enerji tüketimi ve işletim maliyetleri
   • Daha yüksek yaşam kalitesi, artan küresel rekabet, daha iyi iş olanakları
    

   Şehirler karmaşık değer zincileridir ve kamu görevlileri, ticaret, endüstri ve özel vatandaşlar arasında işbirliği sürdürülebilir kent ortamı için esastır. Her şehir benzersizdir; Schneider Electric beş sektör arasında en yeni teknoloji ürünü hizmetler yetenekler dahil özelleştirilmiş çözümler sunar: enerji, mobilite, su, kamu hizmetleri, binalar ve evler. Schneider Electric EcoStruxure mimarisi ve Telvent yazılımı bilgi entegrasyonunu ve kaynak ve altyapı optimizasyonunu etkinleştirerek, bu çözümleri destekler.

   Belediye Schneider Electric çözümüyle %20 enerji tasarrufu sağlamıştır

   Her şehir Schneider Electric çözümleriyle önemli düzeyde avantaj elde edebilir. Örneğin, 2007 yılında Danimarka’dakı Middlefat belediyesi, CO2 emisyonlarını azaltmayı ve 100 belediye binasında verimliliği artırmayı başarmıştır. Schneider Electric özelleştirilmiş çözümleri tam bina enerji yönetimi sistemi içermektedir. 2010 yılında tamamlanan proje, yalnızca ilk yıl içerisinde %20 oranında enerji tasarrufu sağlamıştır. IDC Energy Insights’a (Enerji Sonuçları) göre, Middlefart ‘birleştirilmiş enerji yönetimi stratejisiyle elde edilebilen değer’ için en iyi uygulama örneği olarak değerlendirilmiştir.

   Enerji tasarrufunu uygulayarak görün! tv.schneider-electric.com adresini ziyaret edin ve arama kutusuna “Green Guarantees” yazın

   Schneider Electric hakkında:
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.
   www.schneider-electric.com.tr