Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   06/03/2012

   Schneider Electric, Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ndeydi

   Sürdürülebilir geleceğin anahtarı Yeşil Bina çözümlerinde

    Schneider Electric’in sponsorları arasında bulunduğu Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi,  20-21 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi. Yeşil Bina Sektörünün ulusal ve uluslararası uzmanlarını bir araya getirmesiyle büyük önem taşıyan zirvede, dünya için sürdürülebilir bir gelecek inşa edilmesine hizmet eden Schneider Electric de katılımcılara Enerji Üniversitesi ve EcoStruxure tam entegre enerji verimliliği mimarisi hakkında bilgi verdi.

   Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nin düzenlediği Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi. Schneider Electric’in sponsorlar arasında yer aldığı zirvede, dünyada hızla gelişmekte olan Yeşil Bina Sektörü ile ilgili gelişmeler tartışıldı, sektörün soru ve sorunlarına ulusal ve uluslararası platformlar üzerinden çözüm önerileri arandı.

   Dünyadan ve Türkiye’den 30’u aşkın uzmanın konuşmacı olarak yer aldığı zirvede Schneider Electric’in enerji verimliliği konusunda geliştirdiği Ecostruxure mimarisi tanıtıldı. Zirvede ayrıca Schneider Electric’in dünya için sürdürülebilir bir gelecek sağlanmasına hizmet eden eğitim ve bilinçlendirme programı Enerji Üniversitesi projesine de yer verildi.

   Ecostruxure mimarisiyle orta ölçekli binalarda 7 milyon $ değerinde enerjiden tasarruf 
   Schneider Electric hayatın her alanında enerjiyi izleyerek ne kadar ve nerelerde enerji tükettiğimizi tespit etme olanağı tanıyan ve ardından enerjiyi doğru kullanmaya, ölçümlemeye, yönetmeye yönelik çözümler barından enerji verimliliği konusunda birçok çözüm sunuyor. Bunlardan biri de EcoStruxure tam entegre enerji verimliliği mimarisi. Bina otomasyon sektörünü bir üst seviyeye taşıyan EcoStruxure mimarisi, bir binanın yönetiminde kullanılan tüm sistemlerin birbiriyle ilişki kurduğu, iletişim ve desteğin hiç kesilmediği,  tek bir muhatap firma ve tek bir program ile yürütülen bir sistem. Binalara kontrol edilmesi kolay ve uzaktan izlenerek yönetilmesi mümkün olan sistemler sunan EcoStruxure mimarisi, binalara çok daha fazla enerji tasarrufu ile daha az maliyet ve iyi bir teknoloji ile maksimum güvenlik sağlıyor. Sunduğu aktif enerji verimliliği çözümleri ile EcoStruxure mimarisi kullanılan orta ölçekli bir binada 16.5 milyon Kw enerji kullanımı azaltılabiliyor ve veri merkezleri çözümleri ile yılda 7 milyon dolar değerinde enerjiden tasarruf ediliyor.
   Schneider Electric’in Enerji Üniversitesi ile enerji verimliliği bilinci yaygınlaştırıyor


   Schneider Electric’in Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi kimliğiyle, dünya için sürdürülebilir bir gelecek sağlanmasına hizmet eden eğitim ve bilinçlendirme programı Enerji Üniversitesi ile enerji yönetimi konusunda toplumsal farkındalık yaratıyor. Online bir eğitim programı olan Enerji Üniversitesi projesi kapsamında dileyen herkes sunulan kurslara katılabiliyor. Enerji yönetimi ve verimliliği konusunda en yenilikçi bilgilerin yer aldığı programı tamamlayanlar ulaştıkları uzmanlık düzeyini belgeleyecek bir de sertifika almaya hak kazanıyor. Tüm dünyadan www.myenergyuniversity.com adresi aracılığıyla ücretsiz erişilen Enerji Üniversitesi’ne bugüne kadar Türkiye’den yaklaşık 2500 kişi kayıt yaptırdı. Bütün dünyada toplam kayıt sayısı ise yaklaşık 60 bin kişi.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan SchneiderElectric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 104 bin şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir. 2010 yılında 20 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.
   SchneiderElectric Türkiye’de ise 2000’i aşkın çalışanı, 4 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile başta İstanbul, İzmir, Ankara olmak üzere toplam 16 ilde bulunan satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. Balkanlar ve Orta Doğu’daki 27 ülkenin yönetimini SchneiderElectric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil’e devreden SchneiderElectric, bireysel ve kurumsal müşterilerine enerjilerinden daha fazlasını gerçekleştirmek için aktif bir şekilde yardım etmeyi taahhüt etmektedir.

   www.schneider-electric.com.tr