Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   04/11/2011

   Schneider Electric Akıllı Şebekeler ile Yeşil İş Konferansı'na katıldı

   Schneider Electric, Yeşil İş Konferansı’nda,
   “Akıllı Şebekeler”in Önemini Anlattı

   SCHNEIDER ELECTRIC AKILLI ŞEBEKELER İLE YEŞİL İŞ KONFERANSINA KATILDI

   ‘Sürdürülebilir Bir Çevre’ için 6 - 7 Ekim 2011 tarihleri arasında Swissotel’de gerçekleşen Yeşil İş Konferansı’na Schneider Electric de uzmanlığı ile destek verdi. Karbon ekonomisinden, enerji verimliliğine kadar birçok konunun masaya yatırıldığı konferansta, Schneider Electric’in akıllı şebekeler konusuna dikkat çektiği konuşma katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

   “Düşük Karbon Ekonomisi”ne geçiş sürecini hızlandırmak ve “Sürdürülebilir Gelecek’’ bilinciyle, tüm tarafları buluşturmayı hedefleyen Yeşil İş Konferansı’nda, iş planlama ve karar verme süreçlerinde ‘Sürdürülebilirlik’in temel şartı olan enerji verimliliği, sürdürülebilir enerji ve düşük karbon ekonomisi gibi konular değerlendirildi.

   Schneider Electric Orta Asya Ülkeleri Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Keçiciler’in “Akıllı Şebekeler” konulu oturumda konuşmacı olarak katıldığı konferansta Schneider Electric İş Geliştirme Direktörü Hares Habre’de konuşmacılar arasında yer aldı. Konferansta, “Uzaktan Enerji İzleme” konusunda bir sunum yapan Schneider Electric İş Geliştirme Direktörü Hares Harbe, web tabanlı teknoloji ile uzaktan enerji izleme sistemi sunan Schneider Electric’in enerji verimliliği ile bina performansının sürekli olarak geliştirilmesine olanak sağlayan bilgi, analiz ve rehberlik sunduğunun altını çizdi.

   2050’de Enerji Tüketimi 2 Katına Çıkacak…
   Yeşil İş Konferansı’nda, Schneider Electric’in Daha Akıllı Bir Enerji Yönetiminin sağlanması amacıyla sunduğu “Akıllı Şebekeler” konusunda konuşma, yapan Schneider Electric Orta Asya Ülkeleri Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Keçiciler, enerji verimliliğinin önemine dikkat çekti. Konuşmasında enerji ihtiyacının 2050 yılına kadar bugünkü tüketiminin 2 katına çıkacağını ve enerjinin maliyetinin daha da artacağını belirten Keçiciler, elektriğin Akıllı Şebekeler ile verimli, sürekli, ekonomik ve güvenli bir şekilde sağlandığını belirtti. Mehmet Ali Keçiciler, “Akıllı Şebekeler, elektrik üretiminin çevresel etkisini önemli ölçüde azaltarak, daha konforlu, rekabetçi ve sürekli enerji kaynağı sunuyor” dedi.

   ”Akıllı Şebeke Sistemi ile
   Atmosfere 1 Ton Daha Az Karbon Salınıyor”
   Elektrik şebekesini bir IT ağı üzerinden birleştiren “Akıllı Şebeke”lerin elektrik üretiminin çevresel etkisini önemli ölçüde azaltarak, daha konforlu, rekabetçi ve sürekli enerji kaynağı sunduğunu söyleyen Schneider Electric Orta Asya Ülkeleri Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Keçiciler, iklim değişimi ve sera gazlarının etkisinin azaltılmasının artık global bir hedef haline geldiğini belirtti. Mehmet Ali Keçiciler,


   “Önümüzdeki hedef 2030 yılında enerji ihtiyacı tam 2 katına çıkarken, CO2 emisyonunu yarı yarıya düşürmektir. Elektrik, elektronik ve haberleşme endüstrisinin sağladığı Akıllı Şebeke çözümleri bu zorlukları aşabilecek kapasitededir. Akıllı Şebeke, elektrik üretimi ve elektrik ihtiyacı arasındaki dengeyi sağlamaya yardımcı olacak ve ihtiyaç duyulan altyapıyı optimize edebileceği gibi daha fazla yeşil enerji üretimini de sağlayabilecektir. Akıllı Şebeke sistemi ile tüketilmeyen her megawattsaat güç için karbon emisyonu azalmakta ve üretilmeyen her megawattsaat için atmosfere 1 ton daha az karbon salınmaktadır” dedi.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 104 bin şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine  enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir.  2010 yılında 20 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.

   Schneider Electric Türkiye’de ise 2000’i aşkın çalışanı, 4 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul, İzmir, Ankara olmak üzere toplam 16 ilde bulunan satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. Balkanlar ve Orta Doğu’daki 27 ülkenin yönetimini Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil’e devreden Schneider Electric, bireysel ve kurumsal müşterilerine enerjilerinden daha fazlasını gerçekleştirmek için aktif bir şekilde yardım etmeyi taahhüt etmektedir.
   .
   www.schneider-electric.com.tr