Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   27/10/2010

   Schneider Electric ile öğrenciler kariyer basamaklarına daha hızla tırmanıyor

      

   Schneider Electric, mühendislik öğrencilerinin kariyerinde önemli bir referans olacak Vijeo Citect Scada Tasarım Yarışması’nın sonuçlarını açıkladı.

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric tarafından geçtiğimiz yıl sektördeki genç mühendisler için gerçekleştirilen  “Vijeo Citect Scada Tasarım Yarışması”, ile öğrencier kariyer basamaklarına daha hızla tırmanmaya devam ediyor. Mühendislik Fakültesi öğrencilerini iş dünyasına hazırlamak ve onlara erken kariyer fırsatı sunmak amacıyla yapılan yarışmanın sonucunda en iyi tasarımı yapan öğrenciler geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir törenle açıklandı.

   Mühendislik lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen yarışma için öğrenciler, Vijeo Citect yazılımı üzerinden, kendi seçtikleri sektörde, içerisinde trend ve raporlama sayfalarının da bulunduğu en az 4 Scada sayfasından oluşan birer proje hazırladılar. Tasarımlarının yer aldığı projeleri,  Schneider Electric ve  sektörün önde gelen otomasyon firmalarının üst düzey yöneticilerinden oluşan bir jüriye sunan öğrenciler, yapılan değerlendirmenin ardından ödüllerini almaya hak kazandı.

   Schneider Electric Endüstri Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Deniz Akkaya:
   “Bu yarışma sayesinde öğrenciler iş hayatına bir adım önde başlayacak”
   Schneider Electric Endüstri Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Deniz Akkaya yaptığı açıklamada Vijeo Citect Scada Tasarım Yarışması’nın, öğrencilerin hem teorik bilgilerini gerçek hayatta kullanmalarına, hem de endüstriyel bir tesisin prosesini yakından tanımalarına olanak sağladığını belirtti. Bu yarışma sayesinde vijeo citect eğitimi alan öğrencilerin kendilerini şimdiden bir adım öne taşıyarak iş dünyasında iyi bir referansa sahip olduklarını söyleyen Akkaya, Schneider Electric olarak mühendislik öğrencilerinin kariyerlerine sağladıkları katkıdan dolayı son derece memnun olduklarını ifade etti.

   En İyi Tasarımların Sahibi Olan Öğrenciler Schneider Electric’te Staj Yapıyor
   En yaratıcı, en fonksiyonel ve en gerçekçi tasarımların değerlendirildiği “Vijeo Citect Scada Tasarım” yarışmasında birinci olan Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Murat Zengin, ikinci Ege Üniversitesi’nden katılan Emre Yıldızlı ve üçüncü olan Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Berna Vardarlı para ödülününü yanısıra Schneider Electric Türkiye’de staj yapma imkanına sahip oldular.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 114.000 şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine  enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir.  2009 yılında 15,8 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır. 

   Schneider Electric Türkiye’de ise 1000’i aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, İzmit, Eskişehir, Konya,Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Malatya ve Antalya’daki satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. 
   www.schneider-electric.com.tr

   Detaylı Bilgi :

   Şerife Oktay

   SCHNEIDER ELECTRIC
   Kurumsal İletişim
   0 216 655 88 88

   Duygu Duman

   BPM LOOK
   Marka Yönetmeni
   0 212 236 38 10