Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   26/05/2010

   Schneider Electric ile ICCI 2010’da Yenilenebilir enerji çözümleri

   20102605_icci_Fuar   

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, 12-14 Mayıs tarihleri arasında WOW Convention Center’da düzenlenen ve enerji sektörününün en önemli buluşma noktalarından biri olan 16. ICCI Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’na katıldı.

   Yurtiçi ve yurtdışından 5000’e yakın ziyaretçinin ve 150’ye yakın konuşmacının ağırlandığı etkinlikte, Türkiye ve dünyadaki enerji politikaları, yenilenebilir enerji, verimli enerji üretimi, çevre ve geri dönüşüm teknolojileri masaya yatırıldı. Enerji alanında faaliyet gösteren tüm kamu, özel sektör ve akademik kurumları bir araya getiren etkinlikte, Schneider Electric daha sürdürülebilir bir gelecek sağlanmasına hizmet eden yenilenebilir enerji çözümlerini sergiledi.

   Etkinliğe katılan ve yenilenebilir enerji çözümlerinin önemi ile ilgili açıklama yapan Schneider Electric Güç Sistem ve Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı Göktuğ Gür, “ enerji yönetiminde global bir uzman olarak sunduğumuz elektrik altyapısı çözümleriyle yenilenebilir kaynaklardan enerji elde edilmesini sağlayarak daha sürdürülebilir bir yaşama katkıda bulunuyoruz. Bu alanda uyguladığımız entegre çözümlerimizle temiz enerji elde edilmesini ve maliyetleri en aza indirerek işletmelerden maksimum verim alınmasını mümkün hale getiriyoruz. Türkiye’de gerek hidroelektrik, gerekse jeotermal, güneş ve rüzgar olmak üzere yenilenebilir enerji yatırımlarında ciddi bir artış olduğunu görüyoruz. Biliyoruz ki yakın gelecekte ancak enerji verimliliğini sağlayan ve yenilenebilir enerjilere dönüşümünü sağlıklı hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirecek uluslar, global pazarlarda rekabet etme üstünlüğüne sahip olacaklar” diye konuştu.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 114.000 şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir. 2008 yılında 18,3 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.

   Schneider Electric Türkiye’de ise 1000’i aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, İzmit, Eskişehir, Konya,Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Malatya ve Antalya’daki satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir.

   www.schneider-electric.com.tr

   Detaylı Bilgi :

   Şerife Oktay

   SCHNEIDER ELECTRIC
   Kurumsal İletişim
   0 216 655 88 88

   Duygu Duman

   BPM LOOK
   Marka Yönetmeni
   0 212 236 38 10