Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   15/12/2009

   Schneider Electric’in yeşili, çevre dostu binalar ile buluştu.

   Çevre dostu tesisler yaratmaya yönelik projelerin, ürün ve uygulamaların tartışıldığı 1. Yeşil Tesisler Konferansı 15 Aralık 2009'da İstanbul Swissotel’de gerçekleşti.  Türkiye'de sürdürülebilirlik ve çevre bilincinin artmasına katkıda bulunmayı hedefleyen konferansa enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric de katıldı.

   Otel, hastane, okul, AVM, konut gibi tesislerin yöneticilerinin yanı sıra, bu kurumlara ürün ve hizmet sunan tedarikçiler, teknik uzmanlar, devlet kuruluşları ve STK'ların bir araya geldiği  Yeşil Tesisler Konferansı’nda, tesislerde karbon salınımının azaltılması,Türkiye'nin de imzaladığı Kyoto Protokolü’nün etkisi, enerji ve su verimliliği uygulamaları, çevreye duyarlı tesisler ve yeşil yıldız projesi, tesislerde hava ve su kalitesinin artırılması ve geri dönüşüm konuları detaylı olarak ele alındı.

   Konferansa konuşmacı olarak katılan Schneider Electric Avrupa İş Geliştirme Direktörü François Carle “Yeni Nesil Otel Teknolojileri ve Enerji Yönetimi” ile son  gelişmeleri ve teknoloji çözümleri katılımcılar ile paylaştı. 

   François Carle yaptığı sunumda, “teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm dünyada enerjiye olan ihtiyacın her geçen gün arrtığını, bir yandan tükenen kaynaklar, diğer yandan çevre ile ilgili sorunlarımıza çözüm bulabilmek amacıyla, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmenin yanısıra, enerjinin verimli yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi. Carle, günümüzde önemli boyutlarda enerji maliyeti olan otellerin, enerji verimliliği çözümleri ile sadece ihtiyacı kadar enerji harcayan binalara dönüştüğünü ve yapılan bu enerji tasarrufunun doğrudan binanın karbon salınımının düşürülmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

   Bizler tüketici olarak,  bir birim enerji tasarrufu yaparken aslında, santrallerde bunun karşılığı olarak 3 birim enerji üretiliyor, çünkü enerji bize ulaşıncaya kadar kayıplara uğruyor.  Enerji  verimliliği çözümleri sayesinde, enerjiyi daha az tüketerek, verimli kullanıyorsunuz,  daha az enerji maliyetiyle tasarruf sağlıyorsunuz ve daha da önemlisi teknolojinin çevre üzerindeki etkilerini azaltmaya katkıda bulunuyorsunuz.  Enerji verimliliği ile donatılmış daha az enerji harcayan endüstriyel ve ticari binalar ve dolayısıyla daha az enerji üreten santraller atmosfere daha az karbon salınımı anlamına geliyor, dedi.

   Otellerde uygulanan enerji verimliliği çözümleri ile %30’a kadar enerjiden tasarruf edildiğini dile getiren Carle, misafirlerin konfor ve güvenliğinden ödün vermeden, çevre dostu bir  binaya sahip olabilirsiniz. dedi.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 114.000 şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine  enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir.  2008 yılında 18,3 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır. 
   Schneider Electric Türkiye’de ise 1000’i aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, İzmit, Eskişehir, Konya,Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Malatya ve Antalya’daki satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. 
   www.schneider-electric.com.tr

   Detaylı Bilgi :

   Şerife Oktay  

   SCHNEIDER ELECTRIC
   Kurumsal İletişim
   0 216 655 88 88

   Duygu Duman

   BPM LOOK
   Marka Yönetmeni
   0 212 236 38 10