Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   31/07/2009

   Schneider Electric Yeni Fabrikasını Manisa’da İnşa Ediyor...

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni fabrikasının inşaatına başladı.

   Elektrik sektöründe dünyanın en büyük elektrik dağıtım, endüstriyel kontrol ve otomasyon üreticilerinden Schneider Electric, yeni fabrika yatırımını Manisa’da yapıyor. Schneider Electric Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde, toplam 60 dönüm arazi üzerinde kurulan Fabrikası’na, ilk aşamada 15 milyon Euro yatırım yaptı. İlk bölümü 2009 yılı sonunda faaliyete geçecek fabrikanın yatırım miktarı, büyüme hızına bağlı olarak her yıl daha da artacak.

   Konu ile ilgili değerlendirme yapan Schneider Electric Genel Müdürü Turhan Turhangil, Schneider Electric’in bu yeni fabrikasının tüm yatırım aşamaları tamamlandığında şu andakinin 2 katı iş hacmine ulaşacaklarını belirttti. Küresel krize rağmen böyle bir yatırım yaptıklarını da sözlerine ekleyen Turhangil, bölgede yaratacakları istihdamdan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.  

   Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan  Fabrikanın iç pazarın yanısıra ihracat ağırlıklı olarak çalışacağına değinen Turhangil, “ yaptığımız bu yatırımla, Schneider Electric’in Türkiye’deki global üretim merkezi rolünü ve bir ihracat üssü olma konumunu daha da güçlendireceğiz. Ayrıca, önümüzdeki 3 yılda gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz 50 milyon Euro’luk yatırım planlarımızı, zorlaşan ekonomik şartlara rağmen uygulamaya devam ediyoruz ve edeceğiz” dedi.

   Enerji Verimliliğine yönelik çözümler geliştiren Schneider Electric, kendi fabrikasında da enerjinin verimli kullanımı için tüm çözümlerini kullanacak ve tamamiyle çevre dostu bir  fabrika inşa edecek. Hem idari bölümler, hem de üretim binası benzerlerine göre %50 daha az enerji tüketecek.

    Schneider Electric Hakkında :
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 120.000 şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine  enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir.  2008 yılında 18,3 milyar Euro'yu aşan satış rakamına ulaşmıştır.  Schneider Electric Türkiye’de ise 1000’i aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200 iş ortağı ve başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, İzmit, Eskişehir, Konya,Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Malatya ve Antalya’daki satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmekte. www.schneider-electric.com.tr 

   Detaylı Bilgi : 

   Şerife Oktay

   SCHNEIDER ELECTRIC

   Kurumsal İletişim 

   0 216 655 88 88

   Duygu Duman

   BPM LOOK

   Marka Yönetmeni

   0 212 288 97 23